try this www.watchesseek.com.Recommended Reading https://www.datacozy.com.best value https://www.havereplica.com/.read what he said fake rolex for sale.you could try this out replica relojes.Full Article repliki zegark贸w.navigate here https://www.fake-richardmille.com/.design richard mille replica watch.On The Official Website rolex swiss replica.description www.controlexplosion.com.click this link now https://www.drugswatches.com/.hop over to this website winewatches.go to this site replica watches USA seller.check out the post right here https://www.3domegawatches.com/.Wiht 40% Discount replica tag heuer.For Sale travelfranckmuller.Related Site replicas hublot watches.Sale 401kwatches.her explanation https://www.cartagheuer.com/.supply replica bell and ross watch.


7 kroków do pokonania stresu

7 kroków do pokonania stresu

Stres jest nieodłącznym elementem naszych czasów. Towarzyszy niemal każdemu, bez względu na wiek czy zajęcie. Ciągły brak czasu, rosnące wymagania, pogoń za pieniądzem i karierą w ogromnym stopniu przyczyniają się do wzrostu poziomu stresu. Niestety działa on zazwyczaj niszcząco na organizm, powoduje ciągłe napięcie, problemy zdrowotne.

1. Rozmowa z bliską i zaufaną osobą

Bardzo istotnym faktem w walce ze stresem jest niedopuszczenie do kumulowania negatywnych uczuć w organizmie. Pomocna zatem będzie szczera i poufna rozmowa z przyjacielem czy krewnym. Ważne, by była to osoba, która potrafi słuchać i obdarzy nas wsparciem. Tylko wtedy rozmowa przyniesie ulgę i pozwoli wyzbyć się negatywnych, stresujących emocji.

2. Relaksująca kąpiel

Rozładować napięcie związane ze stresem pomoże również chwila dla siebie: relaksująca kąpiel, domowe spa czy oddanie się profesjonalnym zabiegom kosmetycznym. Zasada jest prosta – im lepiej wyglądamy, tym lepiej się czujemy i nabieramy większej pewności siebie, co pomaga w walce ze stresem. Taki czas tylko dla siebie jest potrzebny każdemu, gdyż w dobie wszechobecnego chaosu coraz trudniej nam się wyciszyć i spojrzeć na pewne sprawy na spokojnie.

3. Masaż

Bardzo efektywna i skuteczna metoda walki ze stresem. Wspaniale rozładowuje napięcie, gdyż odpręża całe ciało, wydziela endorfiny – hormony szczęścia, głęboko relaksuje. Warto od czasu do czasu profilaktycznie oddać się takiemu zabiegowi, aby poprawić samopoczucie i poprawić działanie układu krążenia.

4. Muzyka

„Muzyka łagodzi obyczaje”, słuchanie jej wprowadza nas w dobry humor, relaksuje, uspokaja. Nie ma znaczenia, jaka jest to muzyka: klasyczna, pop, rock. Najistotniejsze by były to nasze ulubione melodie, takie które przywołują miłe wspomnienia i pozytywne skojarzenia. Pozytywny wpływ muzyki na działanie mózgu potwierdza wiele bań naukowych. Bardzo pomocne są także nagrania relaksacyjne, na których usłyszeć można odgłosy natury: szum morza, śpiew ptaków. Nie bez przyczyny popularność swą zyskały szumiące misie, które emitując biały szum, pozwalają dzieciom szybciej zasnąć.

5. Hobby

Oddawanie się swojej pasji przynosi wiele korzyści. Nie ma znaczenia czy będzie to szydełkowanie czy uprawianie ulubionego sportu. Najistotniejsze, by robić to co się lubi, w czym czujemy się dobrzy i co przynosi nam wiele radości.

6. Ćwiczenia rozluźniające, oddechowe

Istnieje wiele technik relaksacyjnych, które można wykonywać samemu w domu. Redukują zmęczenie i stres, koją nerwy, uczą szybkiego rozładowania napięcia.

7. Fitness, joga, pilates, spacer

Wysiłek fizyczny jest nieodzownym elementem radzenia sobie ze stresem. Ruch wyzwala w organizmie endorfiny, czujemy przypływ energii i nagle nasze problemy nabierają dużo mniejszych rozmiarów. Wybór ćwiczeń zależy od upodobań, może to być szybki fitness, jak i wolny, wymagający skupienia pilates.

Metody radzenia sobie ze stresem można dowolnie łączyć, wybrać najbardziej odpowiadające i rozpocząć ich stosowanie w dowolnym momencie. Najważniejsze, by stawiać mu czoła i nie pozwolić, by przejął on kontrolę nad naszym życiem.