try this www.watchesseek.com.Recommended Reading https://www.datacozy.com.best value https://www.havereplica.com/.read what he said fake rolex for sale.you could try this out replica relojes.Full Article repliki zegark贸w.navigate here https://www.fake-richardmille.com/.design richard mille replica watch.On The Official Website rolex swiss replica.description www.controlexplosion.com.click this link now https://www.drugswatches.com/.hop over to this website winewatches.go to this site replica watches USA seller.check out the post right here https://www.3domegawatches.com/.Wiht 40% Discount replica tag heuer.For Sale travelfranckmuller.Related Site replicas hublot watches.Sale 401kwatches.her explanation https://www.cartagheuer.com/.supply replica bell and ross watch.


Asertywność pomaga w życiu

Asertywność pomaga w życiu

O postawie asertywnej możemy mówić wtedy, gdy dana osoba potrafi jasno wyrażać swoje poglądy i oczekiwania, umie walczyć o swoje i jednocześnie szanuje odmienne racje innych osób. Ktoś, kto jest asertywny przede wszystkim potrafi odmawiać bez poczucia winy. Jest to niezmiernie ważne, aby umieć zadbać o swoje interesy.

Żyjemy obecnie w czasach, gdy zewsząd jesteśmy nagabywani na różne zakupy. Wystarczy zwykła wizyta w sklepie osiedlowym abyśmy po skończeniu zamówienia usłyszeli: a może jagodziankę? Albo pączka dla równego rachunku? Człowiek asertywny musi umieć odmawiać w takich sytuacjach, bo inaczej na każdych zakupach wydawałby więcej niż planował. Podobnie jest z dzwoniącymi akwizytorami i telemarketami. Musimy umieć odpowiednio szybko przerwać wywód takiej osoby i podziękować za propozycje o inaczej nieustannie tracilibyśmy czas na słuchanie o takich rzeczach jak szkolenia, badania medyczne, leki na odchudzanie czy super promocja w telefonach komórkowych.

Asertywność jest niezwykle potrzebna także w pracy. Trzeba umieć odmówić współpracownikom, gdy próbują się nami wyręczać. Dużo gorzej jest z odmawianiem przełożonemu, bo w skrajnych przypadkach może się to skończyć utratą pracy. Osoba, która jest w pełni asertywna ma jednocześnie poczucie własnej wartości i jeśli widzi, że jest traktowana niegodnie to będzie głośno przeciwko temu protestować. Funkcjonujemy obecnie także w czasach, gdy rynek zalewa nas wadliwymi produktami i usługami a my musimy umieć je reklamować. Asertywność przyda się także w kontakcie z bankiem czy firmą ubezpieczeniową. Gdy należy nam się odszkodowanie na przykład z powodu wypadku samochodowego prawie pewne jest, że firma ubezpieczeniowa zaproponuje minimalną stawkę. Osoba asertywna bez wahania napisze odwołanie albo odda sprawę do sądu.