Błonnik dla dzieci – czy warto go stosować?

Błonnik dla dzieci – czy warto go stosować?

Błonnik, czyli najczęściej substancje pochodzenia roślinnego, które nie ulegają trawieniu przez enzymy przewodu pokarmowego. Przyjmowanie błonnika wspiera funkcjonowanie przewodu pokarmowego. Warto włączyć do diety swoich pociech błonnik dla dzieci, gdyż pełni on ważną funkcję w ich prawidłowym rozwoju.

Błonnik dla dzieci, jakie ma właściwości?

Błonnik dla dzieci ma wiele pozytywnych właściwości, do których należą przede wszystkim: przyczynianie się do rozwoju korzystnych bakterii jelitowych, regulacja częstotliwości wypróżnień, zapobieganie zaparciom, ograniczanie wchłaniania cholesterolu i trójglicerydów, obniżanie ciśnienia krwi, spowalnianie rozkład węglowodanów oraz zapotrzebowania na insulinę, zmniejszanie uczucie głodu oraz wiązanie jonów sodu.

Jaki wpływ na rozwój maluchów ma błonnik dla dzieci?

Zazwyczaj, gdy dziecko uczy się korzystać z nocniczka, jest to dla niego przełomowy i nieco stresujący moment. Wraz z nasileniem emocji i lękiem, który może towarzyszyć malcowi, idą zaparcia. Dziecko łatwo może zniechęcić się do nauki załatwiania potrzeb na nocniczku, gdy jest to dla niego uciążliwie. Błonnik dla dzieci zapobiega zaparciom, dzięki czemu ogranicza stres dziecka i pomaga mu się spokojnie rozwijać. Takich napiętych sytuacji w życiu dziecka jest stosunkowo sporo. Może to być także pierwszy dzień w przedszkolu, w żłobku czy też wyjście rodziców do pracy, którzy muszą przecież utrzymać rodzinę, a są praktycznie jedynymi osobami, przy których rozwijający się maluszek czuje bezpieczeństwo.

Błonnik dla dzieci, a dieta

Dzieci często nie lubią jeść surowych warzyw czy owoców, które są naturalnym źródłem błonnika. Sprawia to, że organizm małego brzdąca ma niedobór tego ważnego składnika. Towarzyszą temu regularnie występujące bóle brzuszka. Wymaga to podjęcia działań ze strony rodziców, którym w pierwszej kolejności powinno być zadbanie o to, by w diecie dziecka nie było zanadto cukrów, które źle wpływają na stan flory bakteryjnej oraz zadbanie o odpowiednie nawodnienie. Należy też niezwłocznie wprowadzić do diety malca błonnik dla dzieci, który spowalniając rozkład węglowodanów i zapotrzebowanie na insulinę, pomoże zadbać o zrównoważoną dietę pociechy.

Błonnik dla dzieci to najlepszy sposób na to by wykształcić w dzieciach zdrowe nawyki żywieniowe. To właśnie dzięki nim dziecko uczy się, jak powinny wyglądać posiłki i nie się nie przejada. To bardzo ważne zwłaszcza, że współcześnie mówi się coraz głośniej o problemie otyłości wśród dzieci. Podając dziecku błonnik, możesz być spokojna o zdrową pracę jego układu trawiennego.