Cera naczynkowa – jak ją pielęgnować?

Cera naczynkowa – jak ją pielęgnować?

Cera naczynkowa to wielkie wyzwanie, gdyż brak odpowiedniej pielęgnacji może sprawić nam wiele problemów. O czym powinnyśmy pamiętać, jeśli naszą zmorą są pękające naczynka i nieestetyczne pajączki? Odpowiednia pielęgnacja cery naczynkowej to przede wszystkim sięganie po dobrze dobrane kosmetyki oraz unikanie tych czynników, które mogą nasilać problemy związane z wyglądem skóry.

Co można zrobić, by rozszerzające się i pękające naczynka krwionośne przestały być aż tak wielkim kłopotem?

Na pojawienie się pajączków wpływa wiele czynników. Zagrożeniem mogą się okazać gorące płyny oraz ostre przyprawy, istotny wpływ na stan cery ma tu również temperatura powietrza w najbliższym otoczeniu. Zarówno chłód, jak i zbyt wysoka temperatura, nadmiar słońca i silne promieniowanie, mogą się przyczynić do powstania problemów z popękanymi naczynkami. Unikanie takich zagrożeń jest zatem jedną z ważniejszych zasad, których przestrzeganie może pomóc w walce z pajączkami. Drugą ważną sprawą są kosmetyki, stosowane podczas codziennej pielęgnacji cery. Z pewnością warto odstawić na bok te kosmetyki, w których składzie pojawia się alkohol. Zagrożeniem dla delikatnej cery naczynkowej może być też mentol oraz mechaniczne peelingi.

Co można wykorzystać w pielęgnacji cery?

Specjalne kosmetyki, produkowane z myślą o delikatnej i wymagającej cerze naczynkowej. Pomagają też takie dary natury, jak rumianej czy oczar wirginijski. Okłady z tych roślin mogą pomóc w utrzymaniu skóry w dobrej formie, poprawią jednocześnie jej wygląd.