try this www.watchesseek.com.Recommended Reading https://www.datacozy.com.best value https://www.havereplica.com/.read what he said fake rolex for sale.you could try this out replica relojes.Full Article repliki zegark贸w.navigate here https://www.fake-richardmille.com/.design richard mille replica watch.On The Official Website rolex swiss replica.description www.controlexplosion.com.click this link now https://www.drugswatches.com/.hop over to this website winewatches.go to this site replica watches USA seller.check out the post right here https://www.3domegawatches.com/.Wiht 40% Discount replica tag heuer.For Sale travelfranckmuller.Related Site replicas hublot watches.Sale 401kwatches.her explanation https://www.cartagheuer.com/.supply replica bell and ross watch.


Co zrobić, gdy nieustannie męczą zaparcia?

Co zrobić, gdy nieustannie męczą zaparcia?

Zaparcia mogą być irytujące, a czasem nawet bolesne. Zwykle można łatwo sobie z nimi poradzić, wprowadzając proste zmiany do stylu życia. Jednak w niektórych przypadkach może występować większy problem, wtedy należy skonsultować się z lekarzem, który poradzi najlepsze leki przeczyszczające na taką nieustanną dolegliwość.

Skąd wiedzieć, kiedy sięgnąć po leki przeczyszczające?

Czas wypróżnienia różni się bardzo u różnych osób – od 3 wypróżnień dziennie, do 1 wypróżnienia co 3 dni. Więc jeśli nie wypróżniasz się każdego dnia, to niekoniecznie oznacza, że masz problem i w związku z tym, przyszedł czas na leki przeczyszczające. Zaparcia występują tylko wtedy, gdy masz problemy z wypróżnieniem lub nie wypróżniasz się tak często, jak zwykle.

Możesz także:

 • mieć twarde stolce,
 • przekazywać tylko małe ilości naraz,
 • czuć się zablokowanym,
 • czuć się jakby jelita nie były całkowicie wypróżnione.

Jeśli masz zaparcia, prawdopodobnie czujesz się z tym nieswojo, więc mądrze jest nie tylko sięgnąć doraźnie po leki przeczyszczające, ale przede wszystkim znaleźć przyczynę, a następnie coś z tym zrobić.

Szukanie przyczyny zaparć

Zatem konieczne jest ustalić, co powoduje zaparcia w Twoim konkretnym przypadku. Zaparcia są spowodowane przez okrężnicę (część układu trawiennego) wchłaniającą za dużo wody z pożywienia. Oznacza to, że stolce, które powstają pod koniec procesu trawienia, stają się suche i twarde, co utrudnia ich przekazywanie, a leki przeczyszczające zwykle mają na celu je zmiękczyć, ułatwiając wypróżnienie.

Zwykle zaparcia mają miejsce z następujących powodów:

 • brak wystarczająco dużej ilości błonnika w organizmie,
 • wypijanie zbyt małej ilości wody,
 • za mało aktywności fizycznej,
 • ignorowanie chęci oddania stolca, kiedy jest to konieczne,
 • stres.

Z zaparciami można również się zmagać, będąc w ciąży, chorując na cukrzycę lub chorobę nerwową, bądź też mając problemy z przewodem pokarmowym, takie jak zespół jelita drażliwego, lub hemoroidy.

Leczenie i zapobieganie zaparciom

Istnieje kilka rzeczy, które możesz zrobić w domu, aby zapobiec zaparciom i leczyć je, jeśli tak się stanie. Obejmują one:

 • spożywanie większej ilości produktów bogatych w błonnik,
 • picie dużej ilości wody i innych płynów,
 • regularne wykonywanie ćwiczeń,
 • pójście do toalety, kiedy zajdzie taka potrzeba, bez opóźnień.

Jeśli te środki nie działają, poproś lekarza o radę. Być może będzie musiał przepisać leki przeczyszczające, aby wprawić jelita w ruch. Z całą pewnością udzieli profesjonalnej porady, tym samym niosąc upragnioną ulgę.