try this www.watchesseek.com.Recommended Reading https://www.datacozy.com.best value https://www.havereplica.com/.read what he said fake rolex for sale.you could try this out replica relojes.Full Article repliki zegark贸w.navigate here https://www.fake-richardmille.com/.design richard mille replica watch.On The Official Website rolex swiss replica.description www.controlexplosion.com.click this link now https://www.drugswatches.com/.hop over to this website winewatches.go to this site replica watches USA seller.check out the post right here https://www.3domegawatches.com/.Wiht 40% Discount replica tag heuer.For Sale travelfranckmuller.Related Site replicas hublot watches.Sale 401kwatches.her explanation https://www.cartagheuer.com/.supply replica bell and ross watch.


Dieta dla Twoich włosów

Dieta dla Twoich włosów

Czy wiesz, że na Twojej głowie znajduje się od 100 do 150 tysięcy włosów? Włosy rosną ok. 15 mm miesięcznie i naturalną koleją rzeczy tracimy do 100 włosów dziennie. Na szczęście za chwilę zastępują je nowe. Jak, poprzez dietę, zadbać o ten proces by przebiegał sprawnie, a włosy pięknie lśniły w słońcu?

Wygląd włosów w dużej mierze zależy od tego, co dostarczymy im wraz z dietą. Jest kilka składników, które szczególnie wpływają na kondycję skóry głowy i porost włosów. Z dietą powinniśmy dostarczyć witaminy biotyny, aminokwasów siarkowych, żelaza, cynku i krzemu.

Biotyna

Witamina H, lub inaczej B7, czyli właśnie wspomniana we wstępie biotyna. Przypisuje się jej olbrzymi wpływa na wygląd naszych włosów, skóry i paznokci. Witamina H jest koenzymem w wielu złożonych procesach zachodzących w ludzkim organizmie. Oznacza to tyle, że przy jej niedoborach wiele reakcji nie zajdzie, lub będą znacząco spowolnione. Biotynę znajdziemy w produktach roślinnych, jak i zwierzęcych. Chcąc ponieść jej poziom w organizmie spożywajmy m.in.: żółtka jaj, wątróbkę, pomidory i migdały.

Aminokwasy siarkowe

Aminokwasami siarkowymi są L-metionina i l-cysteina, a ich obecność wymagana jest do produkcji keratyny. Keratyna odpowiada za właściwą strukturę włosa. O ile cysteinę organizm może wytworzyć sobie we własnym zakresie, to metionina jest aminokwasem egzogennym i musi być dostarczona z pożywaniem. Do przekształcenia obu aminokwasów w formę L potrzebne są jeszcze Wit. B6, B12 i kwas foliowy. Choć składniki te są łatwo dostępne w produktach spożywczych, np. w podrobach, roślinach strączkowych i zbożach, to dodatkowa suplementacja wymienionych aminokwasów może pomóc szybko przywrócić dobry stan naszych włosów oraz skóry i paznokci. Kerabione booster, Biotebal, SEMALab to tylko przykłady produktów, na które możemy się zdecydować chcąc uzupełnić niedobory dietetyczne.

Żelazo

Wypadanie włosów to jeden z pierwszych widocznych objawów niskiego poziomu żelaza. Na początku nasze włosy stają się suche i łamliwe, a następnie nadmiernie wypadają. Źródłem żelaza w diecie są podroby, otręby pszenne, żółtka jaj, czy kakao.

Cynk i krzem

Niski poziom cynku wiąże się ze zwiększonym prawdopodobieństwem wystąpienia łupieżu i ogólnym osłabieniem włosów. Z pożywieniem dostarczymy go w produktach takich jak kasze, pestki dyni i kakao. Z kolei krzem sprawia, że nasze włosy są mocniejsze i silniejsze. Dużą ilość tego pierwiastka dostarczamy jedząc owoce morza, czy skrzyp polny, który jest też bardzo popularnym suplementem zalecanym przy wypadających i słabych włosach.