Dna moczanowa – jakie zioła mogą pomóc?

Dna moczanowa – jakie zioła mogą pomóc?

Dna moczanowa może każdemu choremu utrudnić życie. Silny ból, utrudniające poruszanie się obrzęki – oto problemy, które wiążą się z tą przypadłością. W jaki sposób można łagodzić te dolegliwości? Dla tych osób, którym dna moczanowa utrudnia życie, cennym wsparciem mogą stać się umiejętnie dobrane zioła. Po jakie rośliny lecznicze można sięgnąć w walce z tą przypadłością?

W walce z objawami dny moczanowej pomóc nam może wiele roślin leczniczych. Wśród tych ziół, które wykazują się w tym zakresie bardzo duża skutecznością, znajduje się pokrzywa. Ta roślina znana jest ze swych przeciwobrzękowych i przeciwzapalnych właściwości, zatem pry obolałych stawach sprawi się doskonale. Wiadomo też, że regularne sięganie po napar z pokrzywy może pomóc w obniżeniu poziomu kwasu moczowego, będącego główną przyczyną problemów z dną moczanową i bolącymi stawami. Innym darem natury, z którego właściwości można korzystać w leczeniu dny moczanowej, jest arcydzięgiel lekarski. To roślina, która świetnie sprawdza się w walce ze stanami zapalnymi, a wcieranie jej w obolałe i opuchnięte miejsca może przynieść bardzo dobre efekty. Napar z mniszka lekarskiego to kolejny lek, dzięki któremu można zmniejszyć stężenie kwasu moczowego w organizmie. Mniszek znany jest ze swych moczopędnych właściwości, chroni nas również przed stanami zapalnymi. Moczopędne właściwości ma też krwawnik pospolity – kolejna roślina lecznicza, z której właściwości mogą korzystać pacjenci walczący z dną moczanową.

Zioła mogą okazać się cennym wsparciem dla każdego pacjenta z dną moczanową. Umiejętnie dobrane, pomogą w łagodzeniu uciążliwych dolegliwości towarzyszących tej chorobie i sprawią, że stanie się ona mniej uciążliwa.