try this www.watchesseek.com.Recommended Reading https://www.datacozy.com.best value https://www.havereplica.com/.read what he said fake rolex for sale.you could try this out replica relojes.Full Article repliki zegark贸w.navigate here https://www.fake-richardmille.com/.design richard mille replica watch.On The Official Website rolex swiss replica.description www.controlexplosion.com.click this link now https://www.drugswatches.com/.hop over to this website winewatches.go to this site replica watches USA seller.check out the post right here https://www.3domegawatches.com/.Wiht 40% Discount replica tag heuer.For Sale travelfranckmuller.Related Site replicas hublot watches.Sale 401kwatches.her explanation https://www.cartagheuer.com/.supply replica bell and ross watch.


Dżuma: co warto o niej wiedzieć?

Dżuma: co warto o niej wiedzieć?

Ta zakaźna choroba kojarzona jest jako jedna z największych plag w czasach średniowiecza. Niestety, choć w medycynie nastąpił wielki postęp, dżuma w dalszym ciągu może być śmiertelnym zagrożeniem dla człowieka. Dlaczego ta choroba zakaźna jest tak groźna? Co warto wiedzieć na jej temat?

Wywołana przez bakterie dżuma to poważne zagrożenie dla ludzkości, a jej epidemie niszczyły niegdyś całe miasta. I dziś epidemia taka może objąć ogromny obszar, a walka z chorobą jest trudna. Głównym problemem może być tu szybkość z jaką ta choroba przenosi się z człowieka na człowieka. Choć w wielu krajach zachodniego świata udało się pokonać tę groźną chorobę, A państwach Afryki oraz Bliskiego i Dalekiego Wschodu nadal jest ona częstą przypadłością. Osoby, które wybierają się na egzotyczną wyprawę powinny zatem w porę zadbać o swe bezpieczeństwo. Pchły i szczury to najpoważniejsze zagrożenia dla człowieka, do zakażenia może też dojść drogą kropelkową. Wiadomo, że skuteczną ochronę turystom mogą zapewnić środki nanoszone na skórę, które odstraszają owady i tym samym zwiększają bezpieczeństwo. Innym wsparciem dla tych, którzy ze względu na ryzyko zachorowania nie chcą rezygnować z podróży, mogą się okazać szczepionki. W Sanepidach można uzyskać wiele informacji zarówno na temat takich szczepień, jak i tych kierunków podróży, w przypadku których skorzystanie z takiej ochrony jest szczególnie zalecane.

Warto też poznać najważniejsze wiadomości na temat leczenia dżumy oraz tych symptomów, których nie można ignorować. Objawy dżumy są dość charakterystyczne i wyjątkowo uciążliwe. Gorączka oraz dreszcze, bóle mięśni oraz obrzęki pojawiające się wokół węzłów chłonnych to najwcześniejsze objawy dżumy. Z czasem pojawiają się też duszności i bolesny kaszel. Innym problemem są krosty pojawiające się na skórze, czarne plamy oraz owrzodzenia. Choroba ta ma gwałtowny przebieg, a czas w walce z tą chorobą ma ogromne znaczenie. Na czym polega leczenie tej uciążliwej choroby? Podstawą jest przeprowadzenie dokładnych badań śliny, krwi oraz wydzieliny sączącej się z krost. Badania te pozwalają na określenie rodzaju bakterii oraz na wybranie tego antybiotyku, który w danym przypadku może się okazać najskuteczniejszym rozwiązaniem.