Jak dbać o zdrowe włosy?

Jak dbać o zdrowe włosy?

Wiele kobiet ma duże problemy z tym, aby zapewnić sobie piękne i lśniące włosy. Na przestrzeni lat opracowano wiele metod, jak dbać o włosy, aby uzyskać bujny i efektowny wygląd. Zależy to od kilku czynników, na które należy zwrócić uwagę. Ostateczny rezultat to będzie konsensus podjętych działań.

Jak zadbać o włosy od wewnątrz?

Przede wszystkim trzeba mieć świadomość, że wygląd włosów jest w dużej mierze zależny od ogólnego tanu zdrowia organizmu. To oznacza, że najpierw należy zadbać o zdrowie od wewnątrz, a dopiero potem zacząć interesować się dodatkowymi metodami zewnętrznymi, które będą skuteczne tylko wtedy, gdy podejmie się odpowiednie kroki w zakresie zdrowego trybu życia. Zacząć należy od tego, że organizm jest na tyle zdrowy, na ile jest odżywiony. To oznacza, że należ mu regularnie dostarczać wszystkich, niezbędnych substancji odżywczych, których potrzebuje. Do diety należy włączyć pełne witamin warzywa, owoce, a także korzystać z nieprzetworzonej żywności, którą należy definitywnie usunąć z jadłospisu, a przynajmniej ograniczyć.

Dodatkowo można wprowadzić suplementację za pomocą:

  • Preparaty multiwitaminowe
  • Cynk
  • Magnez
  • Kolagen
  • Witamina C
  • Witaminy z grupy B
  • Witamina A
  • Witamina E

Nie należy też zapominać o aktywności fizycznej, która jest kluczowa dla długoterminowego zachowania zdrowia. Codzienny spacer lub sesja joggingu sprawi, że ciało stanie się bardziej dotlenione, a w ciele poprawi się krążenie. To będzie skutkować lepszym transportem substancji odżywczych do wszystkich komórek ciała – w tym do skóry głowy i włosów. Warto również ograniczyć szkodliwe nawyki, takie jak palenie papierosów, które fatalnie wpływa na stan cery i włosów.

Zewnętrzna pielęgnacja włosów

Gdy zadba się już zdrowie całego organizmu, można przejść do zewnętrznych metod, które mają za zadanie poprawić zdrowie włosów. Najpierw trzeba jednak ustalić jaki typ włosów się posiada. Inne preparaty stosuje się do włosów suchych, a inne do włosów mających tendencję do przetłuszczania się. Jest to niezwykle istotne, gdyż nieodpowiednie dobierając kosmetyki, można sobie nie tylko nie pomóc, ale także zaszkodzić. Marka Long 4 Lashes ma w swojej ofercie liczne kosmetyki do cery oraz włosów, które świetnie sprawdzą się do dedykowanej pielęgnacji. Najpopularniejsze w tej kwestii jest stosowanie serum odżywiającego, które poprawia stan skóry głowy, a także odżywia całe włosy za pomocą precyzyjnie dobranych substancji aktywnych stymulując cebulki włosów.