Jak opóźnić pojawienie się zmarszczek?

Jak opóźnić pojawienie się zmarszczek?

Z biegiem lat zmniejsza się elastyczność i jędrność skóry twarzy. Dotyczy to w szczególności najbardziej newralgicznych miejsc takich jak: powieki, uszy i policzki. Stosowanie odpowiednich zabiegów kosmetycznych może znacząco ten proces opóźniać, ale są osoby od razu decydujące się na ingerencję chirurga. Popularną metodą jest tzw. „face lifting” polegający na odpowiednim przesunięciu skóry twarzy. Decyzję o poddaniu się takiemu zabiegowi zawsze poprzedza konsultacja u specjalisty, który podejmuje decyzję o możliwości przeprowadzenia zabiegu. Aby opóźnić pojawienie się zmarszczek bez pomocy medycyny estetycznej lub skomplikowanych operacji warto zastosować się do kilku prostych zaleceń:

• Jedz jak najwięcej warzyw i owoców, ogranicz ilość spożywanej soli oraz pikantnych przypraw w potrawach
• Pamiętaj o odpowiednim nawodnieniu organizmu, pij dużo wody mineralnej najlepiej niegazowanej
• Dbaj o dobry i odpowiednio długi sen, co ma znaczenie nie tylko dla skóry, ale również dla całego organizmu
• Jeśli jesteś osobą palącą postaraj się rzucić jak najszybciej nałóg, ponieważ nikotyna i dym zawarte w papierosach powodują szybsze starzenie skóry i szarawe, nieatrakcyjne zabarwienie
• Używaj odpowiednich kremów tj. w młodym wieku jedynie nawilżających, a w starszym o intensywnym działaniu odżywczym. Pamiętaj, żeby zawsze stosować kremy dobrane odpowiednio do typu cery (sucha, tłusta, mieszana itp.)
• W miarę możliwości staraj się nie denerwować i unikać stresu

Ważną rolę w procesie starzenia się skóry odgrywają geny. Trzeba pamiętać jednak, że zdrowy i zrównoważony tryb życia są najlepszą metodą na zachowanie młodego wyglądu.