Jak powinna wyglądać wieczorna pielęgnacja?

Jak powinna wyglądać wieczorna pielęgnacja?

Nasza wieczorna pielęgnacyjna rutyna jest niezwykle ważna dla naszego organizmu. Nie tylko poprawia nasz wygląd zewnętrzny, ale może stać się także naszym codziennym rytuałem, przy którym będziemy odpoczywać, relaksować się oraz wyciszać po całym ciężkim i niekiedy stresującym dniu.

Pielęgnacja twarzy na noc

Twarz uznawana jest przez wielu z nas za wizytówkę. To ona powinna wywoływać zawsze pierwsze dobre wrażenie i to na niej skupiamy się głównie, gdy kogoś poznajemy. Dlatego też warto zadbać o skórę naszej twarzy. Pielęgnacja twarzy najbardziej efektywna jest w nocy – to wtedy nasz organizm najwięcej czerpie ze stosowanych przez nas kosmetyków i innych tego typu produktów. Kobiety, które na co dzień nakładają na twarz makijaż, powinny wieczorem przede wszystkim skupić się na dobrym jego zmyciu. Możemy to zrobić na przykład za pomocą płynu micelarnego, jednak zawsze pamiętajmy, aby później umyć jeszcze dokładnie twarz na przykład żelem lub pianką. Zamiast płynu micelarnego do zmywania makijażu świetnie sprawdzi się olejek, na przykład olejek ze słodkich migdałów. Każdy z nas, niezależnie od wieku, w jakim jesteśmy, powinien dbać przede wszystkim o skórę pod oczami. Jest ona tam niezwykle delikatna, dlatego konieczne jest przed snem nałożenie w tę strefę kremu. Jeśli chcemy, aby efekt był lepszy, zastosujmy także specjalne płatki pod oczy, które nawilżą naszą skórę, rozświetlą ją i zniwelują cienie oraz worki pod oczami. Jeśli jesteśmy posiadaczami szczególnie wrażliwej cery, warto zadbać także o odpowiednią poszewkę na poduszkę. Świetnym wyborem będzie poszewka wykonana z jedwabiu czy z satyny. Dzięki niej pozbędziemy się uciążliwego problemu „odgnieceń” na naszej skórze twarzy.

Krem na noc – jaki wybrać?

Niezwykle ważnym etapem każdej wieczornej pielęgnacji skóry twarzy powinien być krem na noc. Warto zastanowić się nad wyborem odpowiedniego produktu, dostosowanego do potrzeb naszej cery. Zwykle krem na noc powinien być bardziej treściwy i cięższy niż ten, który stosujemy na dzień. W końcu nasza skóra ma wówczas więcej czasu na wchłonięcie wszystkich cennych substancji, a przede wszystkim nie nakładamy na nią makijażu. Warto jednak zdecydować się na taki produkt, który będzie dostosowany do indywidualnych potrzeb naszej cery. Jeśli skóra naszej twarzy jest wyjątkowo sucha, wybierzmy cięższy krem na noc. Jeśli jednak mamy cerę tłustą, skłonną do niedoskonałości, nie decydujmy się na te najbardziej treściwe produkty – możemy bowiem spowodować, że produkt „zapcha” nasze pory, a to da negatywne wizualne efekty na naszej twarzy.

Jak dbać o nasze ciało w nocy?

Podczas nocy możemy postarać się także o odżywienie skóry na całym naszym ciele. Warto każdego wieczoru regularnie ją nawilżać, zwracając szczególną uwagę na najbardziej suche i zniszczone miejsca. Bardzo efektywnie możemy podziałać w ten sposób na przykład na nasze stopy i dłonie. Wystarczy że pokryjemy te części ciała treściwym kremem nawilżającym, a następnie założymy specjalne, bawełniane rękawiczki czy skarpetki. Dzięki temu produkt lepiej się wchłonie, a nasza skóra będzie piękna i odżywiona.