try this www.watchesseek.com.Recommended Reading https://www.datacozy.com.best value https://www.havereplica.com/.read what he said fake rolex for sale.you could try this out replica relojes.Full Article repliki zegark贸w.navigate here https://www.fake-richardmille.com/.design richard mille replica watch.On The Official Website rolex swiss replica.description www.controlexplosion.com.click this link now https://www.drugswatches.com/.hop over to this website winewatches.go to this site replica watches USA seller.check out the post right here https://www.3domegawatches.com/.Wiht 40% Discount replica tag heuer.For Sale travelfranckmuller.Related Site replicas hublot watches.Sale 401kwatches.her explanation https://www.cartagheuer.com/.supply replica bell and ross watch.


Jak przygotować się do ciąży?

Jak przygotować się do ciąży?

W ciążę można zajść oczywiście bez żadnego wcześniejszego przygotowania i zdarza się to stosunkowo często. Jeśli jednak chcemy w sposób świadomy podejść do tematu powiększania rodziny, powinnyśmy podjąć odpowiednie kroki, aby mieć pewność, że zrobiłyśmy wszystko, by nasze dziecko było zdrowe.

Suplementacja kwasu foliowego

Kwas foliowy, czyli inaczej witamina B9 lub folacyna, to witamina, która jest szczególnie ważna dla kobiet starających się o zajście w ciążę. Niedobór kwasu foliowego może bowiem doprowadzić do powstania poważnych wad wrodzonych płodu, takich jak na przykład bezmózgowie czy rozszczep kręgosłupa. Kwas foliowy powinnyśmy więc suplementować minimum na 6 miesięcy przed zajściem w ciążę. Możemy zdecydować się na przyjmowanie suplementów typu witamina B complex, a więc zawierających różne witaminy z grupy B. Należy jednak zawsze skonsultować przyjmowanie takich środków z naszym lekarzem, aby mieć pewność czy zawierają odpowiednią ilość kwasu foliowego. Co do suplementacji innych witamin, to nie ma co do tego oficjalnych zaleceń. Zawsze najlepiej konsultować się w takich kwestiach ze swoim lekarzem, który z pewnością doradzi nam odpowiednią suplementację.

Kontrola stomatologiczna

Przed zajściem w ciążę powinnyśmy także udać się na kontrolę stanu naszej jamy ustnej do lekarza stomatologa. Przed ciążą powinnyśmy bowiem wykonać wszelkie pilne leczenia zębów. Ważne jest, aby pozbyć się próchnicy, jeśli rozwija się ona na naszym uzębieniu. Może być ona bowiem nawet przyczyną poronień, albo też przedwczesnych porodów. Dodatkowo możliwe jest przekazanie próchnicy przez matkę do organizmu rozwijającego się w jej ciele dziecka, co spowoduje, że będzie się ona u niego rozwijać już od samego początku jego życia.

Kompleksowe badania ginekologiczne

Zanim zajdziemy w ciążę powinnyśmy wykonać także kompleksowe badania ginekologiczne. Musimy bowiem wykluczyć, czy w naszym organizmie nie rozwija się na przykład rak szyjki macicy czy rak piersi. W związku z tym należy zrobić przede wszystkim badanie cytologiczne oraz USG piersi. Bardzo często bowiem na te typy nowotworów chorują kobiety młode, które planują powiększenie rodziny. Warto wykonać również u ginekologa USG narządów rodnych. Pamiętajmy także, że tego rodzaju badania powinnyśmy wykonywać regularnie niezależnie od tego, czy akurat chcemy zajść w ciążę, czy też nie. Dzięki wykryciu choroby nowotworowej we wczesnym jej stadium istnieją dużo większe szanse na całkowite wyleczenie się.