Jak wspomagać budowanie masy mięśniowej?

Jak wspomagać budowanie masy mięśniowej?

Każdy sympatyk sportów siłowych, pragnie zbudować atletyczną sylwetkę. Czasami zbilansowana dieta na bazie białek roślinnych i zwierzęcych nie wystarczy. Sportowcy coraz chętniej sięgają po aakg, aby wspomóc pracę swoich mięśni i pomóc im w sprawniejszej regeneracji.

 

Jak działa aakg?

 

Alfa ketoglutaran argininy, bo takie jest rozwinięcie skrótu aakg jest aminokwasem endogennym. Jest to połączenie dwóch związków: argininy oraz alfa ketoglutaranu. Stosowanie suplementu diety, który zawiera aakg wspomaga szybsze przetwarzanie energii zawartej w tłuszczach i w węglowodanach. Co ciekawe, aakg naturalnie występuje w organizmie człowieka, co wpływa na jego szybkie i skuteczne przyswajanie. Sama arginina pełni w organizmie szereg funkcji, jak np.:

  • wpływa na hormon wzrostu
  • wspomaga proces metabolizmu
  • uczestniczy w oczyszczaniu organizmu

 

W połączeniu z alfa ketoglutaranem jest efektywnym suplementem diety, który jest wykorzystywany głównie przez kulturystów, którzy chcą szybciej zbudować masę mięśniową. Preparat wspomaga również rozkurcz mięśni gładkich, dzięki czemu obniżone zostaje ciśnienie krwi. Aakg wpływa również korzystnie na dotlenienie organizmu, dzięki czemu więcej substancji odżywczych jest dostarczanych do komórek, co również pozytywnie wpływa na budowanie tkanki mięśniowej u sportowców.

 

Czy stosowanie preparatów z aakg jest bezpieczne?

Decydując się na wspomaganie regeneracji mięśni suplementem aakg, konieczne jest odpowiednie jego dawkowanie. Zalecane spożycie preparatu różni się w dni kiedy planowany jest trening oraz w dni odpoczynku. Z reguły sugeruje się przyjęcie 5 g suplementu na pół godziny przed rozpoczęciem treningu i popicie go wodą. Natomiast w dni wolne od ćwiczeń zalecane jest przyjmowanie 5 g aakg z posiłkiem. Warto pamiętać, że aakg jest preparatem bezpiecznym, jeśli korzysta się z niego zgodnie z zaleceniami producenta. Dodatkowo, należy wspomnieć, że stosowanie aakg jest szczególnie korzystne dla sportowców, którzy do tej pory korzystali z samej argininy i przestali odczuwać pozytywne skutki z jej stosowania. Dodatek soli kwasu glutarowego, jeszcze skuteczniej wpłynie na proces regeneracji mięśni.

 

Wybór aakg jest polecany wszystkim kulturystom, którzy pragną polepszyć swoje wyniki podczas treningów. Suplement, który naturalnie występuje w organizmie człowieka jest lepiej przyswajalny, a efekty są bardziej widoczne. Nie pozostawia wątpliwości fakt, że jest to jeden z najchętniej wybieranych suplementów wśród sportowców.