Jakie składniki ma dobry krem nawilżający?

Jakie składniki ma dobry krem nawilżający?

Skóra jest szorstka, szczypie i piecze, a od czasu do czasu pojawiają się na niej egzemy. To znak, że potrzebuje wyjątkowego traktowania, ponieważ jest już tak sucha, że mimo wszelkich starań nie poradzi sobie sama. Niektórzy z nas muszą intensywnie nawilżać skórę cały czas, inni tylko w sezonie zimowym i podczas dużych upałów.

Potrzebny opatrunek

Kiedy doprowadzimy naszą skórę do tak dużego wysuszenia, że pojawiają się zmiany skórne i pęknięcia, potrzebujemy bardzo dobrego kremu, który zadziała jak opatrunek. Musi mieć w miarę prosty skład, być mocno nawilżający i co najważniejsze – ma nie szczypać. Po taki produkt najlepiej wybrać się do apteki, będzie to np. Cetaphil ps, Avene Cold Cream, Dermedic Hydrain2. Tego typu produkty odbudowują płaszcz lipidowy skóry, co na nowo pozwala jej się samodzielnie bronić przed czynnikami zewnętrznymi.

Krem wielozadaniowy

Dobre kremy powinny zapewnić nam nawilżenie, regeneracje i ochronę przy jednym użyciu. Aby tak było, powinny mieć w swoim składzie przede wszystkim glicerynę, która nawilża i wygładza, dobroczynne oleje np. migdałowy, który daje skórze odżywcze składniki, wazelinę, która tworzy powłokę przyspieszającą i intensyfikującą wchłanianie witamin z kremu, witaminę E – zapobiegająca starzeniu się skóry i inne substancje wiążące wodę. Ważne, aby tego typu kremy nie miały zbędnych dodatków jak np. silny zapach, ponieważ może to podrażnić skórę pozbawioną jakiejkolwiek ochrony. Im prostszy skład kremu, tym lepiej.

Kiedy można jeszcze stosować?

Kremy z rodzaju lipoaktywnych doskonale sprawdzą się również dla skóry po zabiegach z zakresu medycyny estetycznej jak np. terapia laserowa. Naturalny i prosty skład pozwala na aplikowanie tego typu kremów nawet na silnie podrażnioną skórę. Wybierając krem dla siebie, powinniśmy wystrzegać się produktów zawierających formaldehyd, konserwanty, parabeny, lanolinę, parafinę, SLS, PEG. Substancje te działają drażniąco, alergizująco, uniemożliwiają oddychanie skóry, powodują wzrost bakterii beztlenowych na skórze i zatykają pory.