Niesłusznie przyznany mandat

Niesłusznie przyznany mandat

Niejednej osobie przytrafiło się dostać niesłusznie mandat. Jak wiadomo osoby wystawiające je, również są ludźmi i mają prawo do pomyłek. Co jednak zrobić, jeśli chcesz się odwołać od takiego mandatu? Najlepiej sięgnij porady u specjalisty, jakim jest radca prawny Łódź jest miastem, gdzie takowych nie zabraknie.

Co robić w takiej sytuacji?

Niesłusznie otrzymany mandat może tyczyć się złego parkowania, picia lub palenia papierosów w miejscu niedozwolonym czy innych czynności, które są karalne za pośrednictwem mandatu. Jeśli jednak masz wątpliwości co do tego, czy został on słuszni ci przyznany, to możesz odwołać się do sądu. To jeden z najprostszych sposobów na to, jak uniknąć płacenie źle przyznanego mandatu.

Czasem warto prowadzić dyskusję z osobą uprawnioną, która chce przyznać nam mandat. Warto jednak zaznaczyć, że owa dyskusja ma tylko sens, jeśli masz pewność, że ów mandat jest wystawiany niesłusznie. Czasem funkcjonariusz może być w błędzie i wówczas nie ma problemu, gdyż po chwili refleksji nie wystawi tego mandatu. Jeśli jednak do tego dojdzie, warto mieć dowody w postaci filmików, zdjęć lub osób poświadczających twoje zdanie, że to właśnie ty miałeś rację i ów mandat jest przyznany niesprawiedliwie.
Posiadając dowody można szybciej i prościej dowieść swojej niewinności. Dlatego, jeśli ktoś uparcie twierdzi, że ów mandat jest niesprawiedliwy, jednak nie posiada żadnych dowodów, to wówczas sąd traktuje tę sprawę raczej niezbyt przychylnie.

Gdzie udać się po pomoc?

Odwołując się w sprawie niesprawiedliwie przyznanego mandatu, najlepiej jest odwołać się bezpośrednio do sądu. Należy wówczas wypełnić odpowiedni wniosek i załączyć odpowiednie dokumenty. Jeśli martwisz się, że nie poradzisz sobie z tą procedurą, możesz skorzystać z pomocy specjalisty, jakim jest radca prawny Łódź jest miastem, w którym takich specjalistów jest wyjątkowo dużo.

Taki specjalista pomoże ci szybko i sprawnie wypełnić odpowiednie wnioski, tłumacząc przy tym, jak i czemu muszą być sformułowane w określony sposób. Dobrze wypełnione dokumenty szybciej trafiają do sądu, a ty możesz zapomnieć o nieopłaconym manacie, który zostanie prawdopodobnie unieważniony.