try this www.watchesseek.com.Recommended Reading https://www.datacozy.com.best value https://www.havereplica.com/.read what he said fake rolex for sale.you could try this out replica relojes.Full Article repliki zegark贸w.navigate here https://www.fake-richardmille.com/.design richard mille replica watch.On The Official Website rolex swiss replica.description www.controlexplosion.com.click this link now https://www.drugswatches.com/.hop over to this website winewatches.go to this site replica watches USA seller.check out the post right here https://www.3domegawatches.com/.Wiht 40% Discount replica tag heuer.For Sale travelfranckmuller.Related Site replicas hublot watches.Sale 401kwatches.her explanation https://www.cartagheuer.com/.supply replica bell and ross watch.


Wapno musujące nie tylko na alergię.

Wapno musujące nie tylko na alergię.

Wapń jest jednym z ważniejszych pierwiastków w naszym życiu. Konieczny nam jest do prawidłowego rozwoju układu szkieletowego i zębów, ale znacząco wpływa też na kondycję naszych naczyń krwionośnych i skóry. Wapno łagodzi też objawy alergii i podrażnień skóry.

Razem z fosforem, wapń stanowi główny budulec naszych kości. Dodatnie jony tego pierwiastka biorą udział w procesie skurczu mięśnia i krzepnięcia krwi. Odpowiednia podaż wapnia konieczna jest też do funkcjonowania i aktywacji wielu enzymów w naszym ciele.

Objawy niedoborów wapnia

  • Próchnica i inne problemy z zębami, szczególnie te pojawiające się w ciąży i kobiet karmiących piersią. W tych okresach kobieta przekazuje maluchowi nawet 300mg wapnia dziennie, co przy dobowym zapotrzebowaniu, w normalnych warunkach, rzędu 1100 mg/dobę, daje ponad ¼. Niedostarczanie dodatkowych porcji wapnia w tych okresach może się szybko odbić na zdrowiu młodej mamy.
  • Zwiększona łamliwość kości, osteoporoza i bóle kostno-stawowe.
  • Zmniejszona krzepliwość krwi, której sygnałem mogą być łatwo pojawiające się siniaki, czy krwawienia z nosa.
  • Zwiększona łamliwość włosów i paznokci.
  • Przebarwienia skórne będące objawem nieszczelności naczyń krwionośnych.
  • Wolne gojenie się ran i usuwanie stanów zapalnych.
  • Tężyczka, czyli choroba polegająca na nadmiernych skurczach mięśniowych. Objawami są przewlekłe bóle mięśni, zmęczenie, brak uczucia rozluźnienia.
  • Depresja i stany lękowe
  • U młodych ludzi nawet niedorozwój umysłowy.

Kiedy suplementować wapń?

W sytuacjach gdy nasz dieta nie zapewnia wystarczającej podaży wapnia należy wspomóc się suplementami. Dostarczanie tego pierwiastka w innej formie niż z pożywieniem, warto rozważyć u dzieci w okresie intensywnego wzrostu kostnego, kobiet w okresie klimakterium i w III trymestrze ciąży, kiedy wapń potrzeby jest do kształtowania szkieletu maluszka jeszcze w brzuchu mamy. Również alergie są sygnałem do wzmożonego spożycia wapnia. Z jednej strony naukowcy sygnalizują, że jego niedobory są charakterystyczne dla alergików, a z drugiej już wiadomo, że uszczelnia ono ściany naczyń krwionośnych, więc przeciwdziała obrzękom. Wapń jest dostępny w wielu formach od tabletek przez proszek, po wapno musujące. Wybierając produkt odpowiedni dla siebie zwróć uwagę na jego skład. Wiele środków poza wapniem zawiera też witaminy D i K oraz inne przydatne składniki. Jeżeli przyjmujesz już jakieś preparaty upewnij się, że nie przekraczasz bezpiecznych, dobowych dawek. Wapno musujące to najpopularniejsza forma tego pierwiastka dostępnego w postaci suplementu diety. Znajdziemy je w aptekach, a często nawet w sklepach zaraz przy kasie. Do wybory mamy szereg wariantów smakowych, dzięki czemu możemy wybrać swój ulubiony.