try this www.watchesseek.com.Recommended Reading https://www.datacozy.com.best value https://www.havereplica.com/.read what he said fake rolex for sale.you could try this out replica relojes.Full Article repliki zegark贸w.navigate here https://www.fake-richardmille.com/.design richard mille replica watch.On The Official Website rolex swiss replica.description www.controlexplosion.com.click this link now https://www.drugswatches.com/.hop over to this website winewatches.go to this site replica watches USA seller.check out the post right here https://www.3domegawatches.com/.Wiht 40% Discount replica tag heuer.For Sale travelfranckmuller.Related Site replicas hublot watches.Sale 401kwatches.her explanation https://www.cartagheuer.com/.supply replica bell and ross watch.


Zaburzenia łaknienia

Zaburzenia łaknienia

Zaburzenia łaknienia to coraz częściej pojawiające się dolegliwości, których główną przyczyną bywa społeczna presja bycia pięknym i szczupłym. Te problemy zazwyczaj dotyczą osób odchudzających się, obsesyjnie dążących do utrzymania szczupłej sylwetki. Zaburzenia łaknienia mogą jednak być efektem innych problemów i zaburzeń emocjonalnych.

Najbardziej znane zaburzenia związane z odżywianiem się, to anoreksja, bulimia oraz nadmierne jedzenie.

Anoreksja to choroba, którą cechuje paniczne lęk przed przybraniem na wadze. Objawia się ona ciągłym stosowaniem diet oraz głodzeniem się, a w efekcie – gwałtownym spadkiem wagi. Osoba cierpiąca na anoreksję ciągle uważa się za zbyt grubą, stąd też obsesyjne wykonywanie forsownych ćwiczeń. Konsekwencje są poważne, często prowadzą do przymusowego leczenia w szpitalu a w skrajnych przypadkach – do śmierci. Anorektyk ma zniekształcony obraz własnej sylwetki i choć jest wychudzony, nadal uważa się za byt grubego.

Bulimia również związana jest z „troską” o zachowanie szczupłej sylwetki. Tu jednak największym problemem są napady przymusowego jedzenia. Po takim niekontrolowanym obżarstwie następują wyrzuty sumienia i chęć pozbycia się przyjętych wcześniej kalorii. Stąd stosowanie dużej ilości środków przeczyszczających oraz zmuszanie się do wymiotów. Wymioty z kolei są przyczyną innych dolegliwości, m. in. próchnicy zębów.
Warto zaznaczyć, że dla anoreksji i bulimii wiele problemów jest wspólnych. To ciągłe stosowanie diet i niskie poczucie własnej wartości.

Zaburzenia łaknienia to problem, który zazwyczaj dotyka młode kobiety i nastolatki. Niepokojący jest fakt, że na anoreksję i bulimię cierpi coraz większa liczba młodych mężczyzn. Zaburzenia jedzenia są zazwyczaj wywołane obowiązującym obecnie ideałem piękna. Kobieta ma być szczupła i zgrabna. Stąd też obsesja wielu nastolatek na punkcie wyglądu.

Jednak nie tylko współczesny kult piękna jest przyczyną zaburzeń łaknienia. Często ich powodem jest zakłócenie równowagi hormonalnej oraz biochemicznej w mózgu, a także problemy emocjonalne. Często na anoreksję i bulimię cierpią ci, którym w dzieciństwie stawiano zbyt wysokie wymagania, czyli ci, którzy za wszelką cenę od najmłodszych lat dążyli do perfekcji.

W przypadku zaburzeń łaknienia niezbędna jest pomoc lekarza lub psychologa. Ważne jest wsparcie ze strony przyjaciół i rodziny.