try this www.watchesseek.com.Recommended Reading https://www.datacozy.com.best value https://www.havereplica.com/.read what he said fake rolex for sale.you could try this out replica relojes.Full Article repliki zegark贸w.navigate here https://www.fake-richardmille.com/.design richard mille replica watch.On The Official Website rolex swiss replica.description www.controlexplosion.com.click this link now https://www.drugswatches.com/.hop over to this website winewatches.go to this site replica watches USA seller.check out the post right here https://www.3domegawatches.com/.Wiht 40% Discount replica tag heuer.For Sale travelfranckmuller.Related Site replicas hublot watches.Sale 401kwatches.her explanation https://www.cartagheuer.com/.supply replica bell and ross watch.


Złota roślina z Ameryki Północnej

Złota roślina z Ameryki Północnej

Czterometrowy krzew z liśćmi o rozpiętości 15 cm, pochodzący z Ameryki Południowej ma niesamowite właściwości. Jest to oczar wirginijski, a jego nazwa pochodzi od miejsca, z którego pochodzi. Nie jest zbyt wymagającą rośliną, jedynie długotrwała susza może mu zaszkodzić. Roślina ta jest głównie używana do produkcji leków i kosmetyków.

O cudownym działaniu roślin, których nazw nigdy nie słyszeliśmy, dowiadujemy się często. Są jednak takie okazy, które rzeczywiście zasługują na uwagę, ponieważ są w stanie w znaczny sposób wspomóc nasz organizm w potrzebie. Pamiętajmy, aby kupować je w sprawdzonych i zaufanych miejscach, aptekach czy sklepach zielarskich.

Skład i zastosowanie rośliny

Oczar wirginijski zawiera w swoim składzie garbniki, flawonoidy, saponiny, kwas galusowy, kwas elagowy, żywice, cholinę, dzięki którym wykazuje szereg drogocennych właściwości dla naszego organizmu. W celach leczniczych i pielęgnacyjnych wykorzystuje się wywar lub wyciąg z kory i liści tej rośliny. Działa antyseptycznie, antybakteryjnie, przeciwzapalnie, uszczelnia naczynia włosowate, oczyszcza, ściąga, odkaża skórę, działa przeciwłojotokowo, łagodząco na podrażnienia, rozświetlająco na cerę, zmniejsza zaczerwienienia. Jego działanie pozwala na osiągnięcie zadowalających efektów w pielęgnacji skóry trądzikowej oraz redukuje objawy przemęczenia i stresu. Oczar wirginijski jest szczególnie polecany przy łuszczycach i dokuczliwych egzemach, oparzeniach i owrzodzeniach. Pomaga również na opuchliznę po ukąszeniach, przyspiesza znikanie siniaków, gojenie ran, zmniejsza zaczerwienienia. Oczar wirginijski łagodzi stany zapalne stawów i jamy ustnej oraz zapobiega krwawieniu dziąseł. Jak widać, zastosowanie oczaru jest dość szerokie, z czego właściwości odkażające i uszczelniające naczynia są najsilniejsze.

Przeciwwskazania

Oczar wirginijski występuje w maściach, kremach i żelach oraz jako susz do zaparzenia wywaru. Do tej pory nie zaobserwowano przeciwwskazań do stosowania tej rośliny, jednak należy pamiętać, że może wywołać reakcję alergiczną. Stosowanie oczaru przeciwwskazane jest w okresie ciąży i karmienia piersią ze względu na brak informacji oddziaływania zioła na płód.